LADIES logo WINE

Resort Fontsanta

Ladies&Wine > Cestování > Resort Fontsanta

Naše letošní dovolená se nám z časových důvodů posunula až na druhou půlku října, takže jsem váhala, zda se tradičně vydat na Mallorcu. Bála jsem se, že nás zradí počasí a bude to spíš několik propršených dní než relax. Nakonec mě napadla geniální myšlenka (i to se mi občas stává:) a vzpomněla jsem si na termální lázně v hotelu Fontsanta. Minulý rok jsme objevili tohle místo na jihovýchodě ostrova náhodou, když jsme si ve zdejší skvělé restauraci dali oběd. Už tehdy jsem si říkala, že by bylo prima se tu někdy ubytovat. Podzim nabízel dobrou příležitost, v případě hnusného počasí si navíc člověk může zalézt do spa a hlavně do termálních lázní. Volba tedy byla jasná a hotel jsem hned objednala, po výborné zkušenosti s restaurací jsem navíc zvolila polopenzi.

Ačkoli jsem založením spíše skeptik, tak už po odkliknutí rezervace jsem se začala na pobyt hodně těšit. Na druhou stranu jsem se snažila vnitřně krotit, na obrázku vypadá všechno krásně a realita může být o dost horší. Jenže nakonec to nebyl tenhle případ, už od příjezdu mi bylo jasné, že realita bude o dost lepší než na fotkách. Rozlehlý areál resortu nás uvítal svou krásnou zahradou a absolutním klidem, což přičítám hlavně faktu, že do tohoto hotelu, ani do restaurace nesmí děti, obojí je určeno pouze hostům starším osmnácti let. U vchodu se nás ujal milý recepční, vyřídili jsme pár nezbytností a následně se ubytovali. Pokoj byl velký, vkusně vybavený, se všemi vymoženostmi pětihvězdičkového hotelu a s příjemnou předzahrádkou.

Musím vyzdvihnout absolutní čistotu, nejen přímo na pokoji, ale i v celém resortu. Ocenila jsem to zejména ve wellness a lázeňské zóně. K dispozici jsou zde soukromé kabinky s termálními bazénky, kam se můžete zavřít a nerušeně si užívat léčivé vody. Víc jsme využívali velký termální bazén s různými vymoženostmi. Samozřejmostí je i klasická a parní sauna. A opět všude vládne klid a ticho. Jsme celkem otužilci, takže jsme během našeho pobytu vyzkoušeli i venkovní bazén. V areálu jsou hned dva, ani jeden sice není vyhřívaný, ale na konci října měla voda jen lehce pod dvacet stupňů a to pro mě byla celkem přijatelná teplota. Venku se můžete ponořit i do několika vířivek a odpočívat v rozmanitých zákoutích krásné zahrady.

Za zmínku určitě stojí i restaurace, šéfkuchařkou je zde talentovaná Celia Martin-Nieto Seldas a v kuchyni opravdu umí. Z tříchodových večeří mě zaujala třeba mořská štika s kapustičkami nebo svatojakubky na grilu s čočkovým salátem. Potěšila mě i vinná karta, která se hodně soustředí na místní vína. Vyzkoušeli jsme jich několik a vraceli jsme se hlavně ke klaretu z Merlotu, ročník 2017 z vinařství Son Prim. Od nich jsme si jeden večer dali ke steaku i červené víno, konkrétně cuvée Cup 2015. Směska Cabernetu, Merlotu, Syrahu a Tempranilla vynikala sametovým tělem s tóny zralých třešní a čokolády.

V prostoru restaurace se ráno podávaly i snídaně. Velký výběr ovoce, zeleniny, uzenin, sýrů a dalších lahůdek, ale i možnost objednat si vajíčka na spoustu způsobů mi vždy ráno způsobovaly dilema, co si vlastně mám dát. Úžasně vypadalo a vonělo úplně všechno! Pochvalu si zaslouží určitě i obsluha, vždy milí, nevtíraví a večerní směna navíc bezvadně rozuměla vínu (a hostům, po prvním večeru už se nás na nic nemuseli ptát a rovnou na začátek přinesli dvě sklenky Cavy:).

Na závěr bych asi doplnila, co můžete navštívit v okolí. Na Mallorce se určitě vyplatí si pronajmout auto a prozkoumat krásy ostrova. Pár minut jízdy od Fontsanta se nachází jedna z nejkrásnějších pláží, co jsem kdy viděla: Es Trenc. Bohužel ji chtějí vidět všichni, takže se obrňte trpělivostí. Za návštěvu stojí i pláž Cala Figuera a přímořské městečko Colonia Sant Jordi. Vyražte určitě i do města Santanyi, má zajímavou uměleckou atmosféru a skvěle se tu nakupují boty (konkrétně v obchodě Mandala).

Závěrem bych chtěla poděkovat personálu resortu Fonstanta za krásný zážitek, protože jako všude, je to hlavně o lidech. Dovolenou zde velmi doporučuji, pokud máte rádi klid a luxus, tak si to užijete.

PS: Zrovna v době pobytu jsem projížděla zprávy a dočetla jsem se, že prvním hotelům u nás hrozí pokuty a soudní spory za volbu „pouze pro dospělé“. Nevíte někdo, proč na Mallorce to v pohodě jde a děti nesmí ani do některých restaurací, natož do hotelů a u nás je opět problém?!