LADIES logo WINE

Tipy na jarní výlety do Rakouska

Ladies&Wine > Cestování > Tipy na jarní výlety do Rakouska

S jarem se probouzí i pořadatelé různých zajímavých kulinárních akcí, které jsou často spojeny s možností dát si dobré víno a nakoupit domů nějaké lahůdky. Zde je pár tipů, kam se vydat.

Vídeň: Velikonoční trhy

Před zámkem Schönbrunn si můžete dát tradiční speciality a nakoupit i ručně vyráběné velikonoční dekorace, vše za doprovodu stylové jazzové hudby.

Další vyhlášené trhy jsou na náměstí Freyung ve staré části Vídně, k vidění je tu třeba největší hora z vajíček v Evropě, více jak 40 000 kusů malovaných kraslic tvoří dominantu trhů. Za ochutnání na obou trzích stojí „Osterpinze“, což jsou takové malé mazanečky z kynutého těsta nebo pokrmy z jehněčího a kůzlečího masa.

Otevřené sklepy v Klosterneuburgu

Pár kilometrů od Vídně nesmíte minout klášter Klosterneuburg, jehož historie je s pěstováním vinné révy pevně spjata. Ideální šanci k poznání jejich vín máte v sobotu 21. dubna od 9 do 17 hodin, můžete ochutnat vína nového ročníku 2017 a zároveň si prohlédnout majestátní barokní sklepy.

Salzburg: Vítání jara se sektem

Salzburský spolek sommeliéru pořádá ve čtvrtek 5. dubna od 14:30 do 20:00 v Haus für Mozart akci „Salzburger Sektfrühling“, součástí bude ochutnávka sektů nejlepších rakouských producentů, jakými jsou Harkamp, Loimer nebo Steininger. Zajímavý bude i souboj dvou týmů profesionálních sommeliérů, kteří budou soutěžit ve znalostech a servisu sektu.

Weinviertel: Weintour 2018

Další ročník skvělé akce, kdy můžete ochutnat spoustu vína u vinařů z Weinviertlu, se koná o víkendu 7. a 8. dubna. Více jak dvě stě vinařů opět otevře své sklepy, každý den je můžete navštívit od 10 do 19 hodin. Den před akcí, v pátek 6. dubna pořádá Weinquartier a Weinbar Retz zahájení „Wein.Tour.Openning“, předloni jsme se zúčastnili a doporučuji tenhle večer všem, výborné jídlo a super vína.

Kamptal, Kremstal, Traisental: Weinfrühling 2018

Milovníci těchto oblastí nesmí vynechat Weinfrühling 2018, letos o víkendu 28. a 29. dubna, celkem 225 vinařů se na vás bude těšit každý den od 10 do 18 hodin. Určitě navštivte i nějaké Heurigen, třeba u Karla Proidla v Senftenbergu nebo u Nastlů v Langenlois.

Ochutnávka oranžových vín v Loisiu

Trendem posledních let jsou určitě naturální, oranžová vína, která můžete ochutnat 1. dubna od 15 do 16:30 ve vinotéce v Loisiu v Langenlois. Představí vám je místní sommeliér a doprovod bude tradiční velikonoční šunka s chlebem.

Wagram: Frühlingserwachen 2018

Vítání jara a ochutnávka nejen nových vín ročníku 2017 se ve Wagramu konají od 5. do 6. května, můžete navštívit více jak sto vinařů každý den od 10 do 18 hodin.

Wachau: Gourmet Festival

Od 6. do 19. dubna si můžete zarezervovat místo ve vybraných restauracích v rámci tohoto kulinářského festivalu, navíc se první víkend 6. a 7. dubna koná i veletrh Wein.Genuss.Krems, kde bude svá vína prezentovat 75 zajímavých vinařů, většinou ročník 2017. V rámci festivalu přijedou i proslulí kuchaři ze zahraničí, máte se na co těšit.

Wachauer Weinfrühling 2018

Spolek Vienea Wachau každoročně pořádá první květnový víkend Weinfrühling, letos to připadá na 5. a 6. května, každý den můžete od 10 do 18 hodin ochutnávat skvělá vína věhlasných vinařů. Spousta z nich si navíc pozvala zahraniční kolegy, letos převážně z německé oblasti Württenberg.

Burgenland: Ochutnávka v Eisenstadtu

Zajímavá akce v hlavním městě Burgenlandu se koná v pátek 13. dubna od 15 do 19 hodin v Kalandahaus. Proslulé vinařství Esterházi zde připravilo degustaci svých vín ročníku 2017.

Weinfrühling v Gols

Vinaři z této proslulé vinařské vesničky otevřou své sklepy od 13. do 15. dubna, v sobotu a v neděli se navíc můžete vypravit na komentovanou procházku po nové stezce WeinWegGols. Určitě ochutnejte zdejší vynikající červená vína.

Steiermark: Jahrgangspräsentation 2018 v Grazu

Pro milovníky štýrských Sauvignonů je tato akce jako dělaná, ve středu 4. dubna od 16 do 21 hodin ve Stadthalle v Grazu máte možnost otestovat, jak se štýrským vinařům povedl ročník 2018.

PS: Kdo by se chtěl na cokoli k jarním akcím v Rakousku zeptat, tak neváhejte, pokud budu vědět, ráda zodpovím či přidám tip na ubytování nebo restaurace :) Pište mi na mail nebo na FB @ladiesandwine.