LADIES logo WINE

Rozhovor s Kennethem Barnesem

Ladies&Wine > Rozhovory > Rozhovor s Kennethem Barnesem

S víny z vinařství St. Antony z německého Rheinhessen jsem se opět setkala při objednávání novinek z eshopu Wein&Co. Vinařství bylo založeno v roce 1920 a postupem času se z něj stal jeden z nejlepších producentů v této oblasti, vynikající především svými typickými, minerálními Rieslingy. Celkem obhospodařují 60 hektarů, z toho 15 hektarů ve velmi strmých polohách se známými jmény jako jsou Pettenthal nebo Ölberg. Soustředí se zde také na trend biocertifikace a od roku 2018 produkují svá vína kompletně s certifikací Demeter, která je zárukou šetrné práce s půdou a s vinnou révou. A co od St. Antony ochutnat? Určitě Rieslingy z různých vinic, od základního Rotschiefer až po archivní velké rezervy z vinice Pettenthal či Orbel. Na léto je pak ideální lehké rosé z Pinotu Noir ročníku 2020 nebo skvělý sekt Brut Blanc. Produkují také červená vína z odrůd Pinot Noir nebo Blaufränkisch.

V současné době vinařství vede zkušený Kenneth Barnes, odpověděl mi na mé tradiční otázky, zde máte krátký rozhovor:

1. Jak jste se dostal k vinařství a jakou školu jste studoval?

Nejsem z vinařské rodiny, ale pocházím z vinného kraje Rheingau a díky tomu jsem se začal o víno zajímat. Musím přiznat, že asi po desátém ročníku gymnázia mě přešla chuť studovat a chtěl jsem dělat něco praktického. Vždy jsem se chtěl povolání naučit v praxi a nejlépe na celém světě.

Nakonec jsem vystudoval vinařství a složil státní zkoušku jako vinařský technik a enolog.

2. Co Vás na vinařství baví?

Od rozmanitosti praktické práce ve vinicích přes různorodou činnost ve sklepě až po vedení podniku.

3. Jaké jsou Vaše oblíbené odrůdy?

Osobně miluji Sauvignon Blanc, můj favorit je Life from Stone z vinařství Spingfield Estate.

4. Jakou preferujete kombinaci vína a jídla?

Vážně:)? Riesling Kabinett a Currywurst :D Nebo nějaký dobrý kus masa s vyzrálým Rieslingem.

5. Jaké plány máte do budoucna?

Vést dál dopředu vinařství St. Antony a etablovat ho na trhu.

Moc děkuji Kennethovi za jeho zajímavé odpovědi (a za tip na párování Rieslingu s Currywurstem:D a přeji mu hodně úspěchů se skvělými víny St. Antony. A kde můžete vína sehnat? Buď přímo v jejich eshopu https://www.st-antony.de/shop/ nebo v eshopu https://www.weinco.at/produzent/st-antony-37523?search=St.+Antony&referall=suggestion