LADIES logo WINE

Rozhovor s Manfredem Bannertem

Ladies&Wine > Rozhovory > Rozhovor s Manfredem Bannertem

Po docela dlouhé době jsem se opět rozhodla vrátit se k oblíbeným rozhovorům s vinaři, tentokrát se dozvíte více o vinařství Bannert, které se nachází kousek od českých hranic v malebné vesnici Obermarkersdorf u Retz. Jejich vína znám z vinotéky Weinquartier a často jsem si je kupovala, proto mě napadlo, že by to chtělo doplnit zásoby ve sklepě, které díky lockdownu nezadržitelně mizí a objednala jsem si víno od Bannertů v e-shopu (http://www.weingutbannert.com/de/shop/, chválím zejména rychlost dodávky).

Bannertovi se již po několik generací věnují výrobě bílých i červených vín, mně zachutnal jednoduchý a lehký Veltliner Classic 2020, ale také Riesling Sündlasberg 2019, což je vítěz NÖ Weinpämierung 2020. Z červených určitě zkuste St. Laurent Kreuzberg Reserve 2017 a Blauer Zweigelt Rosenhügel Reserve 2017, přesvědčí vás, že i ve Weinviertlu se dají dělat skvělá červená vína.

V současné době vede vinařství Manfred Bannert, poprosila jsem ho o zodpovězení mých tradičních otázek, zde máte odpovědi:

1. Jak jste se dostal k vinařství a jakou školu jste studoval?

Vinařství je rodinným podnikem již od roku 1856, tedy již v šesté generaci ho řídí naše rodina. Již v roce 1926 bylo vinařství Banner vyhlášeno jako vzorové vinařství Rakouska a dnes je mezinárodním provozem s nejmodernějšími standardy.

Vyrůstal jsem přímo ve vinařství a samozřejmě navštěvoval také vinařskou školu v Krems, kde jsem si prohloubil získané znalosti. Dlouholeté zkušenosti z Rakouska a ze zahraničí a cit pro víno se tak doufám odráží i v kvalitě našich vín.

2. Co Vás na vinařství baví?

Pozorovat jak se hrozen mění v ušlechtilý nápoj a ochutnávat hotové víno v příjemném kruhu rodiny či přátel.

3. Jaké jsou Vaše oblíbené odrůdy?

Určitě Grüner Veltliner, který je u nás zastoupen mnoha různorodými víny a také Gelber Muskateller.

4. Jakou preferujete kombinaci vína a jídla?

Mám rád klasické obložené mísy se špekem, sýrem, chlebem, nakládanou zeleninou a k tomu tradiční Grüner Veltliner.

5. Jaké plány máte do budoucna?

Dále produkovat dobrá a pitelná vína, a také pokračovat v udržení rodinné tradice.

Děkuji Manfredovi za jeho odpovědi a mám pro vás skvělou zprávu, vína od vinařství Bannert si můžete vychutnat během on-line degustace na Zoomu první březnový čtvrtek (4.3.) od 19 hodin. Dozvíte se více o vinařství a konkrétních vínech, hovořit bude Manfred Bannert a já, nebojte se, pokud neumíte německy, bude překlad a já to budu komentovat v češtině. Na degustaci se můžete připravit nákupem degustačního balíčku s šesti vynikajícími víny za zvýhodněnou cenu 35 EUR, objednávat můžete na office@weingutbannert.com, objednávejte v angličtině, němčině nebo i v češtině, za pár dní je to u vás doma. Samozřejmě je možné si poslechnout degustaci i bez objednávky, ale uznejte, že na sucho to nebude ono :) Přihlášky na degustaci posílejte na můj mail petra.hrochova@seznam.cz