LADIES logo WINE

Rozhovor s Rockabilly Weinkult

Ladies&Wine > Rozhovory > Rozhovor s Rockabilly Weinkult

Vína „Rockabilly Weinkult“ vás zaujmou hned, co spatříte jejich etiketu, rockově, trochu retro laděná a nepřehlédnutelná, stejně jako obsah v láhvi. Na první pohled je patrné, že tihle vinaři mají rock’n’roll hodně v oblibě. Poprvé jsem víno ochutnala v restauraci Pollak v Unterretzbach, kde je toto víno vlastně „doma“, protože vinařství patří rodině Pollak, konkrétně ho dnes vede mladý manželský pár Ramona a René Pollak.

V současnosti produkují deset druhů bílých vín, jedno rosé a jedno červené cuvée, nadchlo mě základní víno, Grüner Veltliner 2018, ale i vyšší řada „Der Praktikant“ a Riesling 2016. Všechna vína skvěle vyvážená, šťavnatá a lákající k dalšímu ochutnání. Kromě vín lze zakoupit i „Rockabilly Espresso“, kávu praženou podle jejich gusta z německé pražírny Joliente.

Poprosila jsem Ramonu s Reném o odpovědi na mé tradiční otázky, tady je rozhovor:

1. Jak jste se dostali k vinařství a jakou školu jste studovali?

Převzali jsme společně vinařství po Reného rodičích, René studoval vinařskou školu v Krems, se závěrečnou zkouškou v oboru „odborný pracovník ve vinařství, sadařství a sklepmistr“.

2. Co Vás na vinařství baví?

Že žádný rok není stejný, to jak se ten konkrétní rok vyvine a odlišnost jednotlivých ročníků je pro nás mimořádné a zajímavé

3. Jaké jsou Vaše oblíbené odrůdy?

Nejraději máme Grüner Veltliner, Riesling a Chardonnay.

4. Jakou preferujete kombinaci vína a jídla?

René má v oblibě kombinaci steaku a zralého, tělnatéhobílého, Ramona si ráda dá grilovaného sivena s Rieslingem.

5. Jaké plány máte do budoucna?

Rozvířit nejen domácí, ale i mezinárodní vinařskou scénu naší značkou „Rockabilly Weinkult“.

Děkuji oběma vinařům za odpovědi a přeji hodně dobrých ro(c)ků nejen na vinici. Kdo by chtěl jejich vína ochutnat, tak mají přímo ve vinařství, v prostorách bývalé kovárny, otevřený „Kabinett“, kde můžete posedět a degustovat, od dubna do prosince otevřený vždy od středy do soboty od 10 do 17 hodin, případně se individuálně domluvit na návštěvě, kontakt je zde https://www.rockabilly-weinkult.at/. Případně můžete Ramonu s Reném navštívit již tento víkend 26.4. a 27.4. v rámci Weintour Weinviertel.